ŚWIETLICA SZKOLNA ROK 2019/2020

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

(Glenn Doman)

Wychowawca świetlicy: mgr Agata Flaga

Świetlica jest integralną częścią szkoły - w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy.

Wychowawca w świetlicy szkolnej zapewnia dzieciom i młodzieży:

1. Zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki własnej, rekreacji i rozwijania własnych zainteresowań.

2. Kształtuje nawyki kultury osobistej i współżycia w grupie.

3. Rozwija zainteresowania oraz zdolności.

4. Wdraża do samodzielnej pracy umysłowej.

5. Udziela pomocy uczniom mającym trudności w nauce.

6. Organizuje właściwy i kulturalny wypoczynek.

7. Współpracuje i współdziała ze szkołą, domem oraz środowiskiem lokalnym.

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna. Nasza świetlica otwarta jest: poniedziałek, czwartek, piątek: 11.00- 16.00, wtorek, środa:10.30-16.00.

Dzieci mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach: plastycznych, technicznych, muzycznych, ruchowych, relaksacyjnych. Mają możliwość korzystania z gier stolikowych, a także do spontanicznej zabawy i spotkania z kolegami. Na świetlicy propaguje się czytelnictwo, nauczyciel wraz z uczniami czyta głośno fragmenty książek, kształtując przy tym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, a przede wszystkim słuchania. Dzieci pod okiem wychowawcy odrabiają prace domowe.

{gallery}Swietlica/2019_Rozpoczecie{/gallery} 

 
Karta przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
niedziela, 21 października 2012 07:16
Karta w załączniku
Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (karta prz 2012.doc)karta prz 2012.doc 22 Kb9321.10.2012 07:17
 
„Każdy może być twórczy!” PDF Drukuj Email
niedziela, 13 listopada 2011 15:27

Drodzy uczniowie bądźcie twórczy! Twórczość można trenować. Twórcze myślenie składa się z „normalnych” operacji umysłowych, a na jego przeszkodzie stają „normalne” bariery (np. strach przed oceną). Proces twórczy jest naturalnym sposobem aktywności ludzkiego umysłu. Dlatego gdy wydaje się Wam, że już nic nie wymyślicie na sprawdzianie, nie oddajcie kartki, poczekajcie jeszcze chwilkę,  a zobaczycie coś się nasunie…

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (zalacznik.doc)zalacznik.doc 151 Kb9013.11.2011 15:31
Więcej…
 
Andrzejki 2008 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2009 11:30

Dnia 26 listopada 2008 roku na świetlicy szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach odbyły się Andrzejki dla klas I-III NZ zorganizowane przez nauczyciela świetlicy i bibliotekarza.

Więcej…
 
Spotkania przy książce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2009 11:29

Wychowawca świetlicy szkolnej wraz z uczniami klasy IV b organizuje cykliczne "Spotkania przy książce" dla klasy I NZ i oddziału przedszkolnego w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

         Głównym celem tych spotkał jest popularyzowanie literatury dziecięcej wśród najmłodszych oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych. Młodzi aktorzy przedstawiają inscenizację wcześniej wybranej baśni oraz przygotowują stroje.


         Dotychczas odbyły się inscenizacje następujących baśni: "Czerwony Kapturek", "Czterej muzykanci z Bremy", "Jaś i Małgosia", "Kopciuszek", "Jaś i Małgosia inaczej".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9