Gimbusy czyli „Młodzi przedsiębiorczy” w Bachowicach PDF Drukuj Email
wtorek, 19 lutego 2013 17:27

     Bartek Kurdziel, Krzysiek Kadzik, Tomek Przejczowski i Patryk Szczepański to czworo gimnazjalistów, którzy uczestniczą w ogólnopolskim programie „Młodzi przedsiębiorczy”.

Program składa się z dwóch etapów, w trakcie których uczniowie pracując w  zespole  realizują zadania z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania na platformie internetowej.

     W pierwszym etapie trwającym od października 2012 do stycznia 2013 uczniowie realizowali 5 zadań tzw. modułów. W pierwszym module poznali sposoby zarządzania własnym budżetem. W drugim przygotowali harmonogram i budżet wycieczki skierowanej do uczniów ich klasy,  w trzecim zapoznali się z usługami banków, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę przy zakładaniu konta oraz z jakich usług mogą skorzystać, aby lepiej zarządzać własnymi finansami. W czwartym zadaniu poznali najbardziej popularne formy oszczędzania i inwestowania, dowiedzieli się o różnicach między lokatami, akacjami i obligacjami oraz o tym, że świadome oszczędzanie wymaga odpowiednich decyzji dotyczących ulokowania pieniędzy. W piątym module  przyswoili wiedzę o kredytach i pożyczkach. Dowiedzieli się, czym się one różnią i na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt lub pożyczkę. Zadania nie były łatwe. Uczniowie mozolnie realizowali kolejne etapy, ale się udało.

     Przed nimi druga część projektu. W tym etapie, od marca do czerwca 2013, uczestnicy zakładają i prowadzą swoje wirtualne firmy. Ten etap dopiero przed nami. Liczę, że chłopcy wykażą się dużą fantazją i pracowitością.

 

                                                Janina Jezierska-Bobak – koordynatorka projektu