Otwarcie sali gimnastycznej przy ZSP Bachowice PDF Drukuj Email
niedziela, 30 listopada 2008 10:34

Sobota 15 listopada 2008 r. była niewątpliwie szczególna dla mieszkańców Bachowic.  Ziściły się marzenia nie tylko uczniów, pracowników ZSP, ale też całego społeczeństwa wioski. Uroczystość rozpoczęła się na dziedzińcu przed halą sportową, skąd zaproszeni goście w towarzystwie pocztów sztandarowych i gminnej orkiestry przemaszerowali do Kościoła Parafialnego. O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczyli: były proboszcz ks. kanonik Jan Bobrek i obecny proboszcz ks. Franciszek Jeleśniański.

Po mszy św. nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Marka Sowę, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Panią Halinę Cimer, Wójt Gminy Spytkowice Panią Łucję Molendę oraz Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice Pana Zenona Szewczyka.
Poświecenia obiektu dokonał ks. kanonik Jan Bobrek długoletni proboszcz parafii w Bachowicach.

Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Małgorzata Balonek Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach, która jako gospodarz imprezy powitała zaproszonych gości.
         
Po części oficjalnej uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach zaprezentowali przygotowane specjalnie na tą okazję widowisko pt. "Odzyskajmy kolory tęczy". Scenariusz przedstawienia oparty został na historii Demeter i Kory, by przenieść widzów w fascynujący świat bohaterów mitologicznych.

Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były Agnieszka Harmata - polonistka i Ewelina Woźniczka - nauczyciel techniki. Uczniowie przez kilka miesięcy, nie wyłączając wakacji, wytrwale ćwiczyli przydzielone im role, ruch sceniczny i układy taneczne. W realizacji widowiska pomogło nam wiele osób, których tu nie sposób wymienić. Byli to nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i osoby nie związane z naszą placówką.

Agnieszka Harmata 

{gallery}hala{/gallery}